Únor 2012

Recept pro vás

13. února 2012 v 2:56 | Mája |  Jiné
Možná, že už vám někdy zima leze krkem a rádi se zahřejete u hrnku teplého čaje a něčeho dobrého.. Tak si zkuste třeby vyrobit muffiny , myslím že litovat nebudete:-)

Snadné čokoládové muffiny

Snadné

Snadné čokoládové muffiny
Na 12 kusů muffinů :
Máslo125 g
Cukr krupice100 g
Vejce2 ks
Hladká mouka250 g
Prášek do pečiva1 lžička
Mléko5 lžíce
Čokoláda
nasekaná
1 ks


Postup přípravy receptu:


Troubu předehřejte na 180 °C. Změklé máslo, cukr a vejce ušlehejte, aby se cukr rozpustil, přidejte mouku s práškem do pečiva a promíchejte. Nakonec přidejte mléko, čokoládu pokrájenou na malé kousky a vše ještě jednou promíchejte. Formu na muffiny naplňte směsí a dejte péct. Upečené Milka muffiny nechte vychladnout a můžete podávat.

Než si pořídím morče

12. února 2012 v 3:12 | Mája |  Co je dobré vědět

Několik bodů k zamyšleníMeerschweinchen Guinea pig

 1. Morče se může dožít osmi, vzácně až deseti let. Zamyslete se, zda se o něj můžete po celý jeho život postarat.
 2. Ke spokojenému životu potřebují morčata dostatek prostoru.
 3. Ke zdravému chovu je potřeba udržovat klec v čistotě a dodávat čerstvou potravu. Jste schopni vynaložit dostatek času a námahy?
 4. Seno je základní složkou potravy doma chovaného morčete a mělo by být zvířeti stále k dispozici. Je proto vhodné zajistit si zdroj kvalitního sena.
 5. Morče je společenské zvíře, proto byste se mu měli každý den dostatečně věnovat nebo mu alespoň pořídit kamaráda stejného druhu. Samotné bude trpět.
 6. Pokud morče pořídíte svému dítěti, budete je muset naučit správnému zacházení se zvířetem a i nadále budete muset na zvíře dohlížet vy.
 7. Velice vhodné je poskytnout morčeti možnost výběhu. Budete se ale muset smířit s pár bobečky na koberci, které bude třeba sesbírat, případně s loužičkou, kterou je nutno vyčistit. Také se může stát, že během průzkumu bytu morče okouše tapety nebo nábytek.
 8. Máte někoho, kdo se o morče postará v době vaší nepřítomnosti (dovolená či pobyt v nemocnici)? Pro tyto případy se velice hodí vzájemná pomoc spřátelených chovatelů.
 9. Pokud již máte jiné domácí zvíře, zajistěte, aby stávající ani nové zvíře neutrpělo fyzickou ani emocionální újmu. (Ano, i zvířata mohou žárlit.)
 10. Pokud morče onemocní, je potřeba zajistit mu veterinární péči, která může být významně finančně nákladnější než běžné potřeby. Také je nutno zajistit dopravu k veterináři, i ve večerních nebo nočních hodinách.
 11. Před pořízením jakéhokoliv zvířete se ujistěte, zda někdo z vaší rodiny není alergický na zvířecí chlupy nebo seno.
zdroj:Tady

Zápis SB

11. února 2012 v 18:23 | Mája |  !Aktuálně na mých stránkách!
Kdo chce být nadále mým SB ať se zapíše do 24.2.20121) Jméno
2) Web
3)opravdu chceš byt nadále SB?


Ahoj tak konečně zase zde!

11. února 2012 v 18:21 | Mája |  !Aktuálně na mých stránkách!
Zdravím vás všechny. A zase rozjíždím znova web. Pá Mája
Děkujeme za vaše komentáře!!