Září 2013


Krátké info

22. září 2013 v 20:10 | Mája |  My diary
Ahoj tak vás tady zase zdravím. Omlouvám se že těďka nemám moc času na blog. Nějak se školní povinnosti musí stát přednějšími než tenhle blog. Takže jsem ráda když zveřejním jeden článek za týden. Chtěla bych dělat recenze na krmiva - už jednu mám téměř hotovou a to o hrachových vločkách takže snad se tady brzy objeví ale prosím mějte trpělivost:-) A co vy a škola? stíháte nebo ne? Napište mi třeba do komentářů jestlimáte chuť :-) Děkuji za vaše komentáře i zprávy autorovi ,které mi chdí do e-mailu. Povzbudí mě že to tady má cenu :-) Děkuji a přeji krásný podzim


Kam o víkendu?

17. září 2013 v 16:12 | Mája |  Co vy a morčata?
Sice není ještě ani polovina týdne- ale mnozí jižjistě plánují co o víkendu. Mám pro vás tip

21.9.2013 - 3. Barevná výstava morčat Hradec Králové

TiskEmail
Napsal uživatel Ondřej Výšek
Neděle, 11 Srpen 2013 10:29
plakat-barevne-final.jpgVážení chovatelé,
dovoluji si vás pozvat na již III. ročník výstavy ušlechtilých morčat v Hradci Králové. Výstava se bude konat 21. září 2013 od 9:00 do 17:00 hodin v příjemných prostorách Střední odborné školy Veterinární v Hradci Králové-Kuklenách.
Podle názvu vidíte, že celá výstava bude rozdělena podle barev, nikoli podle plemen, jak jste tomu zvyklí z jiných výstav. Doufám, že si naši barevnou výstavu nenecháte ujít a přijedete opět v hojném počtu. Posuzovatelem bude Mateusz Kożuch (PL), jméno druhého posuzovatele bude doplněno po Speciální výstavě (před otevřením registračního systému).
I letos jsme se výstavou rozhodli podpořit dobrou věc - polovina výtěžku z výstavy bude věnována sirotčinci Kisumu Childrens Home v Keni (záštitu nad touto akcí převzala církev Element,http://www.element.cx).
Jak nás najdete:
SOŠ veterinární, Pražská 68, Hradec Králové, Kukleny, 50004. Přímo před budovou je autobusová zastávka "Veterinární škola", kam jezdí trolejbus č. 3 (z nádraží přestup např. na zastávce "Gočárova třída"). V areálu je možnost parkování.
GPS adresa: 50°12'32.159"N, 15°48'7.610"E

Dvojí trávení

12. září 2013 v 18:24 | Mája |  Co je dobré vědět
Dvojí trávení
Možná jste si všimli, že vaše morčátka pojídají vlastní výkaly. Nebraňte jim v tom! Sice to nevypadá zrovna vábně, ale je to pro ně životně důležité. Morčata také nesežerou normální" bobky" , ale výměšky slepého střeva obsahující mimo jiné také vitaminy. Vznikají ve slepém střevě při bakteriálních kvasných procesech. Jen proto, že morčata pojídají tyto výměšky, jsou schopna získat dostatek živin z jinak spíš hůře stravitelné rostlinné potravy. Při druhém průchodu střevem se optimálně zužitkuje již nastrávená výživná kaše, tělo dostane bílkoviny a vitaminy- především vitamina skupiny B- a regeneruje se střevní flora.
Zdroj textu: knížka Morčata(A: becková)

Hola hola už je škola

2. září 2013 v 14:07 | Mája |  My diary
Tak už je to tady první školníen už máme pomalu za sebou. Jak jste si jej užili? Šli jste do nové školy mezi nové spolužáky nebo jste šli tam kam to znáte? V září chci psát hlavně zajmavé články. Do konce roku bych také ráda napsala pár článků jak ušetřit a pár tipů či receptů pro naše miláčky. Mějte se krásně užívejte si školy a nezapomeńte na vaše morčátka:-) Pá Mája

O čem si budete moci již brzy přečíst?
Recenze na hrachové vločky, Jak ušetřit na krmivu a mnoho dalšího těšte se

Děkujeme za vaše komentáře!!